خانه / اخبار / پذیرش یک اثر از خراسان شمالی در جشنواره فجر صنایع‌دستی چاپ

پذیرش یک اثر از خراسان شمالی در جشنواره فجر صنایع‌دستی

پذیرش یک اثر از خراسان شمالی در جشنواره فجر صنایع‌دستی
١٣٩٩/١١/٢٧ تعداد بازدید: ٨٢
امتیاز: ٠ از تعداد: ٠ رای

معاون صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره فجر صنايع‌دستی و هنرهای سنتی از پذیرش یک اثر از این استان برای نمایش در این جشنواره خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، محمدرضا قهرمانیان روز دوشنبه 27 بهمن‌ماه 99 با اشاره به داوری و بررسی آثار دریافتی صنعتگران استان، اظهار کرد: «درنهایت یک اثر برای نمایش و حضور در این جشنواره برگزیده شد.»

او عنوان کرد: «فرش دو روی روستای دویدوخ با ابریشم و رنگ طبیعی مورد داوری و پذیرش در پنجمین جشنواره فجر صنایع‌دستی قرار گرفت.»

قهرمانیان اظهار کرد: «روستای دویدوخ در شهرستان راز و جرگلان به دلیل اشتغال اکثر ساکنان آن به هنر صنایع‌دستی و دست بافته‌ها و تولید فرش دو روی ابریشم، شهرت جهانی دارد.»

 از فعال بودن ۶۱ رشته صنایع‌دستی در استان خبر داد و افزود: «حضور موفق هنرمندان استان در نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها، دریافت نشان‌های جهانی و ملی و نیز فروش مطلوب محصولات تولیدی می‌تواند موجب معرفی هر چه بیشتر صنعتگران و آثار هنری آن‌ها شود.»

او گفت: «در حال حاضر تعدادی از صنعتگران حوزه سفال، چرم و... در خراسان شمالی که از طریق فضای مجازی تولیدات خود را به سایر استان‌ها ازجمله اصفهان، تهران، آذربایجان شرقی و... ارسال می‌کنند، در این حوزه موفق عمل کرده‌اند.»

تعداد نظرات ٠

ارسال دیدگاه

لطفا تمامی گزینه ها را پر کنید.