خانه / اخبار / نمایشگاه صنایع‌دستی در شهرستان گرمه برپا شد چاپ

نمایشگاه صنایع‌دستی در شهرستان گرمه برپا شد

نمایشگاه صنایع‌دستی در شهرستان گرمه برپا شد
١٣٩٩/١٢/٢٢ تعداد بازدید: ٩٧
امتیاز: ٠ از تعداد: ٠ رای

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گرمه از راه‌اندازی نمایشگاهی از تولیدات صنایع‌دستی مردم این شهرستان خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، وحید محمودی فرد روز جمعه 22 اسفندماه 99 اظهار کرد: «این نمایشگاه با حضور صنعتگران و هنرمندان اسفراین برپا شده است و تمامی محصولات بومی شهرستان گرمه در این نمایشگاه در معرض نمایش و فروش قرار دارد.»

او افزود: «استاندار خراسان شمالی، نمایندگان مردم 5شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران نیز در حاشیه سفر استانی خود به گرمه و بررسی مسائل مربوط به شهرستان، از این نمایشگاه بازدید کردند و با توانمندی‌های مردم گرمه در حوزه صنایع‌دستی آشنا شدند.»

شهرستان گرمه در جنوب غربی استان خراسان شمالی قرارگرفته که از شمال به شهرستان مانه و سملقان، از شمال غرب به استان گلستان و از غرب به استان سمنان متصل است.

کلاه کرکی ازجمله صنایع‌دستی شهرستان گرمه است که ماده اولیه آن کرک بز بوده و به‌صورت کاملاً خام و خودرنگ استفاده می‌شود. مراحل بافت آن بسیار ساده و بدون دخالت هیچ‌گونه ماشین یا ابزار خاص تنها توسط پنج میل بافته می‌شود که سبب شده این هنر به‌عنوان میراث ناملموس با شماره ۱۰۸ در فهرست ملی ثبت شود.

تعداد نظرات ٠

ارسال دیدگاه

لطفا تمامی گزینه ها را پر کنید.