خانه / اخبار / اهداي نشان تعامل ميراث فرهنگي به آقاي رافائل بيشونه سرپرست هيات ايتاليايي کاوش در منطقه چلو سنخواست چاپ

اهداي نشان تعامل ميراث فرهنگي به آقاي رافائل بيشونه سرپرست هيات ايتاليايي کاوش در منطقه چلو سنخواست

اهداي نشان تعامل ميراث فرهنگي به آقاي رافائل بيشونه سرپرست هيات ايتاليايي کاوش در منطقه چلو سنخواست
١٣٩٩/٧/١۴ تعداد بازدید: ۴٩
امتیاز: ٠ از تعداد: ٠ رای

در حالی دومین همایش ملی «میراث فرهنگی و توسعه پایدار» به پایان رسید که نخستین «نشان تعامل» به یک پژوهشگر ایتالیایی و دو پژوهشگر ایرانی که مجری طرح‌های سرمایه‌گذاری دولتی بودند، اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری ایسنا، نشان تعامل "رافائل بیشونه"، - پژوهشگر و باستان‌شناس ایتالیایی -، بهروز مرادی - مدیر عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران - و ایوب زارعی - شهردار کنگ -  که در زمان اجرای پروژه‌های خود، راهکارهای لازم را برای حفاظت از آثار تاریخی - فرهنگی در معرض خطر بررسی کرده بودند، اهدا شد.

پرفسور  رافائل بیشونه پژوهشگر و باستان شناس ایتالیائی در آبان ماه سال 92 به همراه ریکاردو لافارینا و روبرتو دن از اساتید باستان شناسی کشور ایتالیا فعالیتهای باستان شناسی و کاوش را با همراه هیات ایرانی در منطقه چلو سنخواست جاجرم استان خراسان شمالی انجام داد .

((نشان تعامل))، به صورت مشترک از طرف سازمان برنامه و بودجه، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، توسط دبیرخانه دائمی همایش و براساس معیار مصوب شده در شورای سیاستگذاری به پاس تعامل، تفاهم و همکاری اشخاص حقیقی و حقوقی با سازمان و پژوهشگاه با رویکرد حفاظت از میراث فرهنگی در حوزه طرح‌های توسعه‌ای، ساخت و سازهای شهری و طرح‌های سرمایه‌گذاری اختصاص داده شد.

روابط عمومی

تعداد نظرات ٠

ارسال دیدگاه

لطفا تمامی گزینه ها را پر کنید.