10 قطعه شی تاریخی در شهرستان شیروان کشف شد

فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از دستگیری2 فرد متهم و کشف 10 قطعه اشیاء تاریخی خبر داد.

فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از دستگیری2  فرد متهم و کشف 10 قطعه اشیاء تاریخی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، سرهنگ قنبرزاده با اعلام این خبر اظهار کرد: طی عملیات ایست و بازرسی10 قطعه شیء تاریخی 4کشف و ضبط و 2 فرد متهم  نیز توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شدند.
وی گفت: طی بازرسی انجام شده از این افراد یک عدد کوزه سفالی، یه عدد سرنیزه مفرغی، یک سکه نقره، دو سکه طلا، دو نسخه طومار با خط روسی، کاسه سنگی، دو عدد پیه سوز سفالی و قاشق برنجی کشف و ضبط شد .
قنبرزاده گفت: اقلام کشف ‌شده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارسال شد و پس از بررسی و نتیجه نهایی به مجموعه فرهنگی تاریخی موزه خراسان شمالی واگذار می‌شود
وی از همه شهروندان درخواست کرد به‌ محض مشاهده موارد مشکوک در حوزه حفاری و تخریب آثار تاریخی، مراتب را به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و یا اداره شهرستان‌ها منعکس کنند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد قانونی انجام شود.

روابط عمومی

تعداد بازديد: #37